➡️ Czym właściwie jest Alpha?
Alpha to cykl dziesięciu spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i niewywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia, a także spróbować odpowiedzieć na pytanie „Czy jest w życiu coś więcej?”. Można też po prostu coś zjeść, poznać nowych ludzi, spędzić wieczór w ciekawy sposób.

➡️ Alpha – dla kogo?
Na Alpha zaproszony jest każdy, niezależnie od wieku, płci, wyznania czy poglądów. I choć kurs ten przede wszystkim skierowany jest do ludzi, którzy nie mają za wiele wspólnego z Bogiem czy Kościołem, a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest to również odpowiednie miejsce dla chrześcijan, pragnących odświeżyć podstawy swojej wiary. Sprawia to, że wśród uczestników panuje zazwyczaj duża różnorodność, sprzyjająca ciekawym dyskusjom, które niejednokrotnie poszerzają horyzonty i dają nowe spojrzenie na z pozoru zwyczajne sprawy. Choć Alpha ma na celu zbliżyć uczestników do Boga, to nie rozmawia się tu tylko o Bogu. Każdy ma prawo zadać nurtujące go pytanie, niezależnie jakie by ono nie było. Oczywiście nikt nie jest zobowiązany do zabierania głosu, można po prostu przyjść i wysłuchać innych.

➡️ Jaką formułę ma spotkanie?
Spotkania odbywają się co tydzień. Każde z nich trwa od godziny 19:00 do 21:45. Sesja zaczyna się od kolacji, po której można wysłuchać krótkiego wykładu. Trzecią część stanowią rozmowy, podczas których, przy kawie i ciastku, każdy może zadawać nurtujące nas pytania i dzielić się swoimi opiniami.
W środku kursu przewidziany jest również wyjazd weekendowy z konferencjami dotyczącymi Ducha Świętego.

➡️O czym są wykłady?
Każde spotkanie porusza inny temat dotyczący podstaw chrześcijaństwa: Kim jest Jezus? Dlaczego Jezus umarł? Na czym opiera się nasza wiara? Dlaczego i jak się modlić?

➡️ Ile to kosztuje?
Uczestnictwo w Alpha jest całkowicie bezpłatne.

➡️ A co jeśli rozpocznę i nie będę chciał kontynuować?
Przychodząc na Alpha stajesz się naszym gościem. Zależy nam na tym, aby każdy czuł się dobrze podczas spotkań Alpha. Jeżeli w pewnym momencie stwierdzisz, że Alpha nie jest miejscem dla Ciebie, nie czuj się zobowiązany do ukończenia kursu. Uczestnictwo jest dobrowolne.

➡️ Gdzie mogę znaleźć więcej informacji?
http://polska.alpha.org/ – oficjalna strona Alpha w Polsce,
http://gosc.pl/doc/1698589.Alfa-na-poczatek – Gość Niedzielny o Alphie.
http://gosc.pl/doc/2359801.Smacznego – kolejny artykuł w „Gościu” o Alphie.
https://www.youtube.com/watch?v=4RZChqEzTkU – Kardynał Christoph Schönborn o Alpha, https://youtu.be/X2BcYdtjSeA – abp Grzegorz Ryś,
https://youtu.be/4s-J_RU9AUY – i jeszcze od abpa Grzegorza Rysia,
http://tarnow.gosc.pl/doc/4328655.Uaktywnic-dary – relacja z weekndu Alpha
http://tarnow.gosc.pl/doc/4212829.Pan-Bog-wspolnota-i-darmowe-jedzenie – Pan Bóg, wspólnota i… darmowe jedzenie

19 marca rozpoczynamy Kurs Alpha przy Katedrze w Tarnowie!
Miejsce: Aula Jana Pawła II, Plac Katedralny.
Spotkania odbywają się w poniedziałki.
Rozpoczęcie 19.03.2018 r. o godzinie 19:00
Poniżej znajdziecie formularz zgłoszeniowy – decyduje kolejność zapisu.
https://goo.gl/forms/dFeA3q4yLn8rKrPu1
Pytania i zapisy także bezpośrednio u Koordynatorów:
Jola: 663 511 702
Kazimierz: 693 155 242

© 2014 Wydział ds. NE Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
Znajdź nas: