Ponad 22 miliony osób, wszystkie kontynenty, 15 tysięcy edycji każdego roku, wciąż rosnące zainteresowanie osób wierzących, wątpiących i niewierzących – to owoce ALPHA Ta inicjatywa ma swoje miejsce także w Tarnowie. Chętni mogą się już zapisywać!

ZAPISZ SIĘ

Alpha to cykl spotkań pozwalających pogłębić lub też lepiej zrozumieć wiarę chrześcijańską. Kurs składa się z cyklu 10 spotkań oraz wyjazdu weekendowego. Uczestnicy starają się znaleźć odpowiedź na takie pytania jak np.: czy Jezus naprawdę istniał i dlaczego umarł? Dlaczego i jak się modlić? Skąd się wzięło Pismo Święte i jak je czytać?
Duże powodzenie tej inicjatywy związane jest interesującą formułą, która opiera się na zasadach zawartych w nazwie Alpha (z ang.): A– anyone can come – czyli każdy może przyjść, L – learning and laughter – uczestnicy uczą się i dobrze bawią, P – pasta – każde spotkanie zaczyna się od darmowej kolacji, H – help one another – uczestnicy kursu tworzą wspólnotę osób wspierających siebie nawzajem, A – ask for anything – uczestnik może pytać o wszystko i zgłaszać w dyskusji wszelkie swoje wątpliwości.

Kurs ALPHA powstał w Kościele Anglikańskim w 1992 r. Został założony prze pastorów Nicky’ego Gumbela i Sandy’ego Millara i został poprzedzony kilkuletnimi badaniami, które dały odpowiedź na pytania: co sprawia mi trudność w mojej wierze i co przeszkadza mi w tym żebym uwierzył?
ALPHA od samego początku bardzo dynamicznie się rozwija. W chwili obecnej na całym świecie każdego roku odbywa się ponad 15 000 kursów. Kurs jest obecny w różnych kościołach chrześcijańskich, na wszystkich kontynentach, szkołach, parafiach, miejscach pracy, a nawet w więzieniach. Szacuje się, że do tej pory Alpha ukończyło ponad 22 mln osób.

W Tarnowie ALPHA po raz pierwszy wystartowała w 2010 r. w Duszpasterstwie Akademickim Tratwa. Każda kolejna edycja cieszyła się coraz większym zainteresowaniem, co m.in. zaowocowało tym, że w Tarnowie w 2012 r. został uruchomiony przy parafii św. Rodziny drugi kurs dla osób pracujących. Do tej pory odbyło się łącznie 16 edycji Kursu, który ukończyło ponad 700 osób.
W Alpha będzie można uczestniczyć w Tarnowie od 28 września 2014 r . w parafii św. Rodziny przy ul. Krakowskiej 41, gdzie organizacją kursu zajęła się Wspólnota Synaj. Natomiast studenci są zaproszeni 19 października do Duszpasterstwa Akademickiego Tratwa.

W związku z tym, że liczba miejsc na obu kursach jest ograniczona dobrze jest zgłosić wcześniej chęć uczestnictwa wypełniając formularz na stronie www.alpha.tarnow.pl, gdzie można też znaleźć szczegóły na temat samego kursu.
Więcej informacji także na: polska.alpha.org.

plakat alpha copy_s

© 2014 Wydział ds. NE Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
Znajdź nas: