Parafia NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach
Zbylitowska 5

Tarnów, woj. 33-101 Polska
Ładowanie Wydarzenia

21 X 2017 r. odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w tarnowskich szpitalach oraz poświęcenie Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych.
Na godz. 11.00 zapraszamy do kościoła w Tarnowie Mościcach, ul. Zbylitowska 5, gdzie zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku: choroby, poronienia, aborcji, porodu przedwczesnego lub w inny sposób doświadczyli śmierci dzieci. Mszy św. przewodniczyć będzie bp Andrzej Jeż. Przed Mszą św. będzie można napisać, na specjalnie przygotowanych karteczkach, imiona zmarłych dzieci, które zostaną złożone na czas Mszy św. przed ołtarzem głównym, a po nabożeństwie do mogiły zbiorczej na cmentarzu.
Uroczystości na cmentarzu rozpoczną się o godz. 12.00. Spotykamy się przy kaplicy cmentarza w Tarnowie Mościcach ul. Czarna Droga, skąd uroczyście przejdziemy na Miejsce Pamięci Dzieci Utraconych, które poświęci bp A. Jeż. Przed pochówkiem odczytane zostaną imiona dzieci utraconych, które rodzice udostępnili komitetowi.